Betlejemskie Światło Pokoju u ciechanowskich policjantów

Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem harcerzy wędruje prawie po całej Europie – dotarło dzisiaj do ciechanowskiej komendy. Z rąk przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego, w imieniu policjantów i pracowników cywilnych, światełko odebrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie mł. insp. Radosław Romanowski.

Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie, którzy gościli dzisiaj w ciechanowskiej komendzie, przekazali na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie mł. insp. Radosława Romanowskiego, dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji, Betlejemskie Światło Pokoju. Światło jest symbolem pokoju i nadziei, że możemy żyć w świecie bez nienawiści, jest ideą ulepszania tego świata, ideą wspólną dla harcerstwa i Policji. W tym roku przesłanie towarzyszące akcji to hasło „Czyńmy pokój”.

Wraz z podziękowaniem za pamięć o ciechanowskich policjantach, mł. insp. Radosław Romanowski złożył gościom życzenia świąteczne.

Idea tradycyjnie stawianego na wigilijnym stole Betlejemskiego Światła Pokoju zapoczątkowana została w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Każdego roku harcerze i skauci z całej Europy, a także wielu innych państw na świecie roznoszą ogień z Betlejem do różnych instytucji, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei oraz miłości. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku.

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.