Bez wykresówki i uprawnień przewozowych

Kierowca wywrotki nie przykrył ziemi plandeką oraz nie rejestrował czasu pracy na wykresówce. Został zatrzymany przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom mazowieckiej ITD.

W miejscowości Świerczek w okolicach Szydłowca, patrol z radomskiego oddziału Delegatury Centralnej GITD zatrzymał wywrotkę przewożącą ziemię. Powodem podjęcia interwencji był brak zabezpieczenia ładunku plandeką.

W trakcie pobierania wymaganych dokumentów od kierowcy stwierdzono, że nie rejestruje czasu pracy. W tachografie nie było umieszczonej wykresówki. Załoga patrolu GITD przekazała kierowcę inspektorom WITD Radom do dalszych czynności. W rozmowie z inspektorami, kierowca stwierdził, że nie włożył wykresówki do tachografu, ponieważ miał do przejechania tylko 15 km. Oprócz tego okazało się, że przedsiębiorca nie ma wymaganych uprawnień przewozowych – zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne.

Inspektorzy zatrzymali prawo jazdy kierowcy na najbliższe trzy miesiące i ukarali go mandatami karnymi za stwierdzone wykroczenia. Wobec przedsiębiorcy będzie też wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Grozi mu wysoka kara pieniężna.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.