piątek, 07 października 2022

Bezpośrednie połączenia PKP Intercity do Hajnówki

Od niedzieli 13 czerwca 2021 roku, po kilkunastu latach przerwy, znów można dojechać bezpośrednio z Warszawy do Hajnówki. PKP Intercity cały czas rozwija siatkę połączeń. Od 2014 roku liczba miejscowości, w których zatrzymują się pociągi przewoźnika wzrosła z ok. 300 do blisko 420.

W ramach nowego rozkładu jazdy dostęp do usług PKP Intercity uzyskała południowa część Podlasia. Pociąg TLK Biebrza jedzie teraz w wydłużonej relacji Gdynia – Warszawa przez Olsztyn, Białystok, Bielsk Podlaski, Hajnówkę, Czeremchę, Siemiatycze, Sarnaki, Niemojki i Mordy. Tę samą trasę przez południowe Podlasie pokonywać będzie nowy TLK Żubr relacji Białystok – Warszawa.

Dzięki tym dwóm parom pociągów po siedemnastu latach wrócą do Hajnówki codzienne połączenia dalekobieżne. Mieszkańcy nowych miejscowości w zasięgu usług przewoźnika zyskają możliwość bezpośredniego dojazdu koleją do Warszawy, Białegostoku czy Trójmiasta. Dzięki ofercie Bilet Taniomiastowy ceny przejazdów na nowych trasach na Podlasie Południowe będą zaczynać się w przedziale 19-28 zł.

Dzięki stałemu uruchamianiu nowych pociągów siatka połączeń narodowego przewoźnika kolejowego staje się coraz gęstsza. Jeszcze w 2014 roku PKP Intercity docierało do ok. 300 miejscowości. W każdym kolejnym rozkładzie jazdy liczba ta systematycznie rosła. W rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2020/2021 pociągi PKP Intercity zatrzymują się już w około 420 ośrodkach.


Zobacz również