wtorek, 20 kwietnia 2021

Biało – Zieloni z wizytą w Areszcie Śledczym

Zawodnicy klubu RKS Radomiak Radom spotkali się ze skazanymi z Aresztu Śledczego w Radomiu. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu skazanych. Sportowcy opowiedzieli o swoich karierach sportowych oraz dotychczasowych osiągnięciach. W rozmowie nie zabrakło akcentów humorystycznych. Na liczne pytania skazanych dotyczące treningów i życia prywatnego sportowcy opowiadali z chęcią i entuzjazmem.

Od kilkunastu lat sport staje się narzędziem przeciwdziałającym społecznemu wykluczeniu integrując całe pokolenia. Spotkania osadzonych ze sportowcami są ważne w procesie resocjalizacji, gdyż sport jest niezastąpionym narzędziem wychowawczym i ważnym środkiem w procesie readaptacji skazanych. Kadra penitencjarna w Areszcie Śledczym w Radomiu mobilizuje osadzonych do aktywnego uprawiania sportu z uwagi na wiele płynących z tego korzyści, z których najważniejsza to osłabienie frustracji u osób pozbawionych wolności. Angażowanie się w sport pozwala walczyć z zagrożeniami dzisiejszej cywilizacji – alkoholem, narkomanią i przemocą. Piłkarze Radomiaka zapewnili, że aktywny udział w systematycznych zajęciach z zakresu sportu kształtuje nie tylko ciało, ale także ludzki charakter. Ich młody wiek i ilość sukcesów sportowych na koncie jest na to najlepszym dowodem.Po zakończeniu spotkania piłkarze zwiedzili radomską jednostkę penitencjarną. Dzięki ich wizycie kierunkowanie zainteresowań skazanych na sport staje się prostsze.

Dziękujemy zaproszonym Gościom za chęć współdziałania w pracy resocjalizacyjnej na rzecz osadzonych i życzymy spektakularnych sukcesów sportowych w rundzie wiosennej.

Tekst i zdjęcia: ppor. Joanna Karpeta


Nasi partnerzy