Blisko 18 mln zł od samorządu Mazowsza na drogi w powiatach mińskim i wołomińskim

Wsparcie samorządu Mazowsza pozwoli na kompleksową rozbudowę dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa–Węgrów o łącznej długości 5,3 km, w tym odcinek od miejscowości Pustelnik do Stanisławowa. W podpisaniu umowy wzięły udział Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego.

Umowę na przebudowę drogi podpisał Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Wydatki na utrzymanie i remonty dróg wojewódzkich to jedna z głównych pozycji w budżecie województwa mazowieckiego, co podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego – W tym roku na inwestycje drogowe zaplanowaliśmy ok. 400 mln zł. To druga pozycja w budżecie województwa, zaraz po zdrowiu. Wszyscy chcemy jeździć po dobrych i bezpiecznych drogach, a bez stałego inwestowania nie ma na to szans.

Droga wojewódzka nr 637 relacji Warszawa–Węgrów będzie rozbudowywana na odcinkach od km 35+674 do km 37+742,40 oraz od km 38+199,39 do km ok. 41+360. To w sumie 5,3 km. Przebudowywane odcinki drogi przebiegają przez powiat miński (gmina Stanisławów i Dębe Wielkie) oraz powiat wołomiński (gmina Zielonka).

Jak podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska inwestycje w drogi to nie tylko pieniądze wydane na lepszy komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – W przypadku tego wielomilionowego przedsięwzięcia prace będą prowadzone bardzo kompleksowo. Z jednej strony poszerzamy, rozbudowujemy jezdnię z myślą o kierowcach, a z drugiej wzmacniamy pobocza, budujemy chodniki, tak aby piesi mogli czuć się bezpiecznie. Roboty o łącznej wartości blisko 18 mln zł czynią tę inwestycję jedną z największych na tym terenie w tym roku – dodaje.

Zakres zaplanowanych robót obejmuje m.in. poszerzenie istniejącej jezdni, wzmocnienie konstrukcji drogi, ułożenie nowej nawierzchni drogi, wykonanie poboczy z kruszywa oraz przebudowę istniejących przepustów. Na remontowanych odcinkach powstaną nowe zatoki autobusowe oraz chodniki jedno i dwustronne. Ponadto zostaną rozbudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii oraz zjazdy na działki przylegające do drogi. Powstaną drogi serwisowe. Na wyremontowanych odcinkach powstanie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Dodatkowo pas drogowy zostanie oczyszczony z drzew i krzewów znajdujących się w poboczu drogi i przydrożnych rowach, co poprawi widoczność oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

– Nie zwalniamy tempa w modernizowaniu infrastruktury drogowej w regionie. Wiemy, że są to inwestycje bardzo oczekiwane przez mieszkańców i im bliskie. Dlatego radni województwa, co roku decydują o przekazywaniu wsparcia na kluczowe przedsięwzięcia – dodaje Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego, przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

Inwestycja obejmuje również przebudowę istniejącej i budowę nowej infrastruktury teletechnicznej, energetycznej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Koszt realizacji inwestycji to 17,915 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Roboty drogowe powinny zostać zakończone do połowy października 2022 r.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.