Chciał zyskać pieniądze – trafił do aresztu

Pierwszy i od razu tak poważny wpis pojawił się na czystej dotychczas karcie karnej 21-letniego mieszkańca gminy Piaseczno. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju i na najbliższe 2 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

W sobotni poranek, 18 listopada 2023 roku, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, otrzymał zgłoszenie na temat dwóch młodych mężczyzn, którzy najpierw grozili nożem, a później zabrali pieniądze 31-letniemu kierowcy firmy przewozowej. We wskazane w zgłoszeniu miejsce natychmiast zadysponowani zostali funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch mężczyzn zamówiło przejazd. Kiedy wsiedli do auta kazali jechać kierowcy w wyznaczone miejsce. Tam jeden z nich wyciągnął nóż, a następnie zażądał pieniędzy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia kto dokonał tego czynu. Mieli jednak dość mało informacji, ponieważ znali jedynie rysopis sprawców. Nie wiedzieli jednak ani w którym kierunku się oddalili, ani też gdzie obecnie mogą być.

Mundurowi bardzo szybko ustalili, że w niedalekiej odległości są kamery monitoringu, które mogą pomóc rozwiązać im tę zagadkę. Przejrzenie nagrań pozwoliło dotrzeć do miejsca w którym mogli przebywać mężczyźni. Lokalizacja okazała się być trafiona. W jednym z domów zastali 21-latka oraz jego o rok młodszego kolegę. Obydwaj byli zaskoczeni wizytą umundurowanych policjantów. W trakcie przeszukania pokoju 21-latka funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, który posłużył do popełnienia przestępstwa, zrabowane pieniądze, a także środki odurzające w postaci marihuany.

Obywaj mężczyźni trafili do policyjnej celi, a funkcjonariusza zajęli się gromadzeniem i kompletowaniem materiału dowodowego.

Pozwoliło to na przedstawienie zarzutów starszemu z mężczyzn, który jak się okazało zaplanował sobie dokładnie całe przestępstwo. Miał obmyślony plan, którego głównym celem było uzyskanie pieniędzy. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.