Chciała sprzedać chłopięcy garnitur. Przez oszusta straciła ponad tysiąc złotych

Mieszkanka powiatu przysuskiego chciała sprzedać dziecięcy garnitur, a została oszukana na kod BLIK. Zamiast zyskać, straciła ponad tysiąc zł. Kolejny raz policjanci ostrzegają przed klikaniem w podejrzane linki i przekazywanie kodów szybkiej płatności.

W poniedziałek (6.05) mieszkanka powiatu przysuskiego zgłosiła popełnienie przestępstwa. Kobieta na portalu ogłoszeniowym zamieściła informację o sprzedaży garnituru chłopięcego. Następnie skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem ubrania. Poinformowała, że będzie jej potrzebny adres do korespondencji, adres mailowy sprzedającej, a także jej numer konta wraz z kodem BLIK. Po podaniu kodu kobieta zauważyła, że z jej konta zniknęło 1100 zł. Oszustwa związane z BLIKiem są jednym z wielu rodzajów ataków cyberprzestępców.

Współczesny świat coraz bardziej staje się zależny od Internetu. Niesie to za sobą wiele korzyści, ale także ryzyko oszustwa internetowego. Oszuści podszywają się pod naszych bliskich, różnego rodzaju instytucje, urzędy, placówki bankowe w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Kolejnym powszechnym przykładem są fałszywe strony internetowe. Oszuści wystawiają oferty sprzedaży po okazyjnej cenie, następnie po dokonaniu płatności tracimy pieniądze, a kupionego produktu nigdy nie zobaczymy. Istnieją także Hakerzy, którzy włamują się na nasze konta bankowe, kradnąc nasze dane osobowe lub finansowe.

Regularne informowanie się na temat cyberprzestępczości, a także dzielenie się tą wiedzą z innymi może uchronić nas przed dokonaniem oszustwa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.