Ćwiczenia „Kutyski 2024”

W dniu 22 kwietnia 2024 r. na terenie Nadleśnictwa Sokołów, w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Kutyski odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Kutyski 2024”. Wzięli w nich udział strażacy ratownicy OSP z gmin: Kosów Lacki, Ceranów, Sterdyń, Repki, miasta Sokołów Podlaski, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim oraz pracownicy Nadleśnictwa Sokołów, funkcjonariusze Policji, przedstawiciele samorządów.

Ćwiczenia miały na celu pogłebienie współpracy służb oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sokołowskiego przy pożarze lasu, sprawdzenie potencjału ratowniczego oraz doskonalenie współdziałania sił i środków. Podczas zbiórki kończącej ćwiczenia nastąpiło omówienie i podsumowanie prowadzonych działań przez st. bryg. Sławomira Lipkę – zastępcę komendanta powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim oraz zaproszonych gości.

Siły i środki zaangażowane w ćwiczenia:
– JRG Sokołów Podlaski GCBA 9,5/56
– JRG Sokołów Podlaski SLRR
– JRG Sokołów Podlaski SLBus
– OSP Mursy GBA 4,5/29
– OSP Ceranów GBA 4,5/29
– OSP Skrzeszew GBA 2,5/25/4
– OSP Trzciniec Duży GBA 2/28
– OSP Chruszczewka GBA 2,5/27
– OSP Kosów Lacki GCBA 4,3/24
– OSP Rytele Święckie GCBA 4,2/28
– OSP Dybów GCBA 5/32/2,5
– OSP Cukrownia Sokołów GCBA 5/35/4,5
– OSP Sawice GBA 3/25 + Przyczepa ,,Wiola”

Dziękujemy Gminie i Miastu Kosów Lacki, Nadleśnictwu Sokołów w Sokołowie Podlaskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dybowie za pomoc w organizacji ćwiczeń.

Opracował: mł. kpt. Robert Golatowski – starszy inspektor sztabowy wydziału operacyjnego KP PSP w Sokołowie Podlaskim,
Zdjęcia: mł. asp. Hubert Rokita i bryg. Grzegorz Kuc – JRG PSP w Sokołowie Podlaskim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.