Ćwiczenia obronne „LIWIEC 2022”

W dniach 15–16 września 2022 roku na terenie powiatu siedleckiego odbywały się dwudniowe doskonalące ćwiczenia obronne pod kryptonimem „LIWIEC 2022”.

Tematem ćwiczenia było doskonalenie systemu kierowania realizacją zadań operacyjnych w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Zasadniczym celem ćwiczenia było realizowanie przedsięwzięć związanych z osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej, rozwinięcie stanowisk kierowania powiatu, gmin oraz powiatowych służb, inspekcji i straży, zgodnie z zaszyfrowanymi poleceniami oraz sprawdzenie systemów łączności i obiegu informacji w przekazywaniu zestawów zadań, ostrzeżeń o zagrożeniach, sygnałów i komunikatów alarmowych.

Jednym z elementów ćwiczenia był epizod praktyczny przeprowadzony 16 września na terenie akwenu wodnego w miejscowości Rówce na terenie gminy Zbuczyn.

W ćwiczeniach udział wzięli: st. bryg. Waldemar Rostek, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Siedlcach, Małgorzata Cepek, wicestarosta siedlecki, przedstawiciele powiatowych służb oraz samorządów.

Opracowanie i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Siedlcach

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.