niedziela, 22 maja 2022

Czterech nietrzeźwych zatrzymanych w weekend w powiecie legionowskim

Pijani kierowcy to wciąż na polskich drogach prawdziwa plaga. Mimo licznych apeli, publikacji o szkodliwości alkoholu, o jego wpływie na ludzki organizm liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców wciąż jest bardzo duża. Pijanych kierowców nie odstraszają również stosowane kary. Pamiętaj, alkohol zmienia kierowcę!

Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce w miniony weekend na terenie powiatu legionowskiego. Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Wieliszewie. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. 46-letni mieszkaniec gminy Nieporęt miał w organizmie 3,2 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy.

Kolejny wyeliminowany z ruchu został 26 -letni mieszkaniec Legionowa, który wjechał w zaparkowany pojazd przy ul. Słowackiego na terenie miasta. Kierujący mazdą miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Trzeciego nietrzeźwego kierującego rowerem policjanci zatrzymali w Łajskach podczas rutynowej kontroli. 43- letni mężczyzna miał w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Tuż przed godziną 23. na terenie Chotomowa doszło do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego cyklisty. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Wszyscy panowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani.

Policjanci kolejny raz przypominają, że alkohol powoduje zaburzenia w szybkości reakcji, pogarsza koordynację ruchów. U osoby nietrzeźwej znacznie zmniejsza się pole widzenia, pogarsza się ostrość wzroku. Alkohol wpływa negatywnie na odczucie szybkości oraz odległości od innych pojazdów.

mł. asp. Agata Halicka


Zobacz również