Czterech nietrzeźwych zatrzymanych w weekend w powiecie legionowskim

Pijani kierowcy to wciąż na polskich drogach prawdziwa plaga. Mimo licznych apeli, publikacji o szkodliwości alkoholu, o jego wpływie na ludzki organizm liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców wciąż jest bardzo duża. Pijanych kierowców nie odstraszają również stosowane kary. Pamiętaj, alkohol zmienia kierowcę!

Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce w miniony weekend na terenie powiatu legionowskiego. Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Wieliszewie. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. 46-letni mieszkaniec gminy Nieporęt miał w organizmie 3,2 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy.

Kolejny wyeliminowany z ruchu został 26 -letni mieszkaniec Legionowa, który wjechał w zaparkowany pojazd przy ul. Słowackiego na terenie miasta. Kierujący mazdą miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Trzeciego nietrzeźwego kierującego rowerem policjanci zatrzymali w Łajskach podczas rutynowej kontroli. 43- letni mężczyzna miał w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Tuż przed godziną 23. na terenie Chotomowa doszło do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego cyklisty. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Wszyscy panowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani.

Policjanci kolejny raz przypominają, że alkohol powoduje zaburzenia w szybkości reakcji, pogarsza koordynację ruchów. U osoby nietrzeźwej znacznie zmniejsza się pole widzenia, pogarsza się ostrość wzroku. Alkohol wpływa negatywnie na odczucie szybkości oraz odległości od innych pojazdów.

mł. asp. Agata Halicka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.