Czworonożny policjant z Płońska zakończył służbę. Hakon na emeryturze

Na emeryturę odszedł Hakon czworonożny policjant z płońskiej komendy – pies patrolowo-tropiący. Przez 9 lat swojej pracy dbał o bezpieczeństwo na ulicach Płońska, poszukiwał osób zaginionych i sprawców przestępstw. Uczestniczył też w działaniach na terenie sąsiednich powiatów.

Policyjny owczarek niemiecki Hakon – pies patrolowo-tropiący, służył w Ogniwie Patrolowo -Interwencyjnym Wydziału Prewencji płońskiej komendy od 2013 roku. Na początku swojej służby, wraz ze swoim przewodnikiem aspirantem Przemysławem Zmysłowskim, przeszedł specjalne, półroczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Przez kolejnych 9 lat, Hakon patrolował ulice Płońska i brał udział w zabezpieczeniach imprez masowych. Wiele razy był też wzywany do pomocy przy poszukiwaniach osób zaginionych i sprawców przestępstw, nie tylko na terenie powiatu płońskiego ale również na terenie powiatów sąsiadujących. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Nie groźne my były złe warunki atmosferyczne, czy trudne ukształtowanie terenu.

Hakona znają nie tylko dorośli, ale również płońskie dzieci. Czworonożny policjant wspólnie z przewodnikiem, odwiedzał przedszkola i szkoły, brał udział w festynach oraz pokazach. „Uczył” najmłodszych co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać.

Przez lata służby owczarek niemiecki zawsze pozostawał wierny swojemu przewodnikowi asp. Przemysławowi Zmysłowskiemu. Policjant spędzał z psem dużo czasu, dbał o niego, a w zamian mógł zawsze liczyć na swojego czworonożnego przyjaciela. Razem, w czasie szkoleń, doskonalili swoje policyjne umiejętności.

Pomimo zakończenia służby w Policji Hakon pozostał w policyjnej rodzinie. Emeryturę spędzi u jednego z płońskich policjantów, z którym zaprzyjaźnił się równie mocno, jak ze swoim przewodnikiem.

Dziękując Hakonowi za wspólną służbę, życzymy mu beztroskiej psiej emerytury i miski pełnej smakołyków.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.