Dozór za przestępstwa w byłej firmie

Niewiele ponad godziny potrzebowali grodziscy policjanci na zatrzymanie 38-latka podejrzanego o wtargnięcie w nocy na teren byłej firmy i uszkodzenie zaparkowanych tam pojazdów. Dzięki szybko zorganizowanym działaniom i dobrej współpracy, mężczyzna wpadł na autostradzie, gdy uciekał skradzionym w innym miejscu autem. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 7 zarzutów karnych. Decyzją grodziskiej Prokuratury Rejonowej został objęty policyjnym dozorem.

Tuż po północy do grodziskiej komendy dotarła informacja o uszkodzeniu wielu samochodów na terenie jednej z milanowskich firm. Policjanci na miejscu potwierdzili rozbite szyby i urwane lusterka w kilku pojazdach i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych czynów. Od właściciela firmy dowiedzieli się, że może nim być były pracownik, który wtargnął w nocy na posesję. Podczas dalszych ustaleń okazało się, że ta sama osoba w innej siedzibie firmy włamała się do zaparkowanego tam samochodu i odjechała nim z posesji.

Gdy tylko policjanci grodziskiego Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego ustalili dane mężczyzny i pojazdu, bardzo szybko zorganizowali działania w celu zatrzymania sprawcy. Pościg był prowadzony z pomocą spedytora firmy, który podawał położenie samochodu, stołecznych funkcjonariuszy, nadzorujących jego przebieg i policjantów z pruszkowskiej jednostki. Już po ponad godzinie od zdarzenia grodziscy policjanci na autostradzie zatrzymali peugeota i potwierdzili, że jego kierowcą jest wskazany wcześniej 38-latek.

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów, milanowscy policjanci potwierdzili kradzież peugeta po włamaniu do niego oraz uszkodzenie 10 samochodów należących do 6 różnych właścicieli, które zostały dokonane przez zatrzymanego po pościgu mężczyznę. 38-latek doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz sześciokrotnego uszkodzenia mienia. Jako środek zapobiegawczy został zastosowany wobec niego policyjny dozór, który zgodnie z aktualnym miejscem zamieszkania, będzie wykonywał w otwockiej komendzie. Popełnione przez zatrzymanego przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.