sobota, 27 listopada 2021

Dozór za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów

Funkcjonariusze z pułtuskiej komendy zatrzymali 25-latkę, która podczas interwencji domowej szarpała, kopała i wyzywała interweniujących policjantów. Kobiecie przedstawiono zarzut. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny.

Kilka dni temu, po godzinie 18, oficer dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał informację o awanturze, do jakiej doszło na terenie gminy Winnica. Jak wynikało ze zgłoszenia nietrzeźwa kobieta, awanturuje się z domownikami w obecności malutkich dzieci. Kiedy na miejscu pojawili się stróże prawa, agresja kobiety skierowana została wobec mundurowych. 25-latka wyzywała policjantów i szarpała za umundurowanie służbowe. Ponadto nie reagowała na ich polecenia i kopała ich. Kobieta została zatrzymana, a noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów i znieważenia ich, po czym została doprowadzona do pułtuskiej Prokuratury. Wobec 25-latki Prokurator zastosował dozór policyjny zobowiązujący ją do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w pułtuskiej komendzie.

Kodek karny za znieważenie policjanta przewiduje karę do roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Kowalczyk


Zobacz również