Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Dreamlinerem do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Na co dzień pilot Boeinga 787, ale dziś nie na wysokości 11 tysięcy kilometrów, a na poligonie w podwarszawskich Książenicach pokonuje swoje słabości. Coraz więcej mieszkańców południowego Mazowsza chce uczyć się wojskowego rzemiosła i wstępuje w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas trzeciego w 2022 r. wcielenia organizowanego przez 6MBOT, progi jednostki wojskowej przekroczyło blisko 60 kandydatów. W większości to osoby, dla których służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to pierwszy kontakt z wojskiem oraz bronią. Łączy ich jedno – marzenie o pozostaniu żołnierzem Wojska Polskiego.

W życiu cywilnym zajmują kierownicze stanowiska w dużych firmach, pracują w instytucjach państwowych i korporacjach, studiują lub uczą się. Reprezentują cały przekrój różnych zawodów i doskonale widzą co to odpowiedzialność. Dla większości z nich wybuch konfliktu zbrojnego tuż za granicą naszego kraju był bodźcem do wstąpienia w szeregi wojska, inni zawsze marzyli o mundurze, ale życie cywilne nie pozwoliło im na wstąpienie do służby. Są też tacy, którzy dziedziczą wartości patriotyczne po swoich przodkach i chcą kontynuować tradycje rodzinne.

Wśród obecnie szkolących się kandydatów do 6MBOT jest pilot śmigłowca, szybowca a zawodowo Dreamlinera. Jest również instruktorem samolotowym, ratownikiem wodnym i strzelcem sportowym. Teraz – dodatkowo – chce rozwijać się w szeregach WOT.

Rodzina i wojsko, to dwie coraz częściej przeplatające się strefy. W szeregach 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, coraz częściej widoczna jest ta tendencja. W szeregach mamy już wielu służących rodziców i ich dzieci, rodzeństwo, ale i zaciągają się i całe rodziny. Pod znakiem WOT w rodzinach rozbudza się drzemiący głęboki patriotyzm, rozwijają się szersze dążenia, pielęgnowane są tradycje wolnościowe i narodowościowe. Przykład takiej rodziny mamy w powiecie garwolińskim, w sierpniu 2019 roku ojciec z córką przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Garwolinie wspólnie złożyli przysięgę wojskową, w teraz w ślad za nim poszedł kolejny członek rodziny. Aleksandra jest jedyną kobietą na obecnie trwającym w Książenicach szkoleniu podstawowym, ale za to dzięki członkom rodziny świetnie przygotowaną na wszystkie stawiane jej wyzwania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.