Dwóch złodziei paliwa zatrzymanych

Płońscy policjanci zatrzymali 34-latka i jego 19-letniego wspólnika, którzy podejrzewani są o kradzieże paliwa z tirów na terenie kilku powiatów. Zatrzymany „na gorąco” starszy z mężczyzn, okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi co najmniej 6 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W miniony czwartek w nocy, tuż przed godz. 1 płońscy policjanci otrzymali informację o próbie kradzieży paliwa z ciężarówki zaparkowanej przy jednej z firm na ul. Wyszogrodzkiej w Płońsku.

– Z relacji właściciela pojazdu, który przyjechał do firmy by wykonać załadunek wynikało, że na miejscu zastał dwóch mężczyzn. Gdy krzyknął, że wzywa policję, obaj uciekli w kierunku centrum miasta, porzuciwszy na miejscu swoje auto – osobowego seata – podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

– Sprawcy zostawili przy ciężarówce dziewięć plastikowych kanistrów po części napełnionych paliwem, spuszczonym z jej baku. W bagażniku seata funkcjonariusze znaleźli narzędzia warsztatowe oraz pistolety do malowania, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży – kontynuuje oficer prasowy płońskiej policji.

Jak dowiadujemy się dalej, chwilę później, niedaleko od miejsca zdarzenia, w rejonie skrzyżowania policjanci zauważyli mężczyznę, który przebiegł przez jezdnię i wszedł w zarośla.

Chciał ukryć się w krzakach

– Podejrzewając, że mógł to być jeden ze sprawców, od razu pojechali w to miejsce. Mężczyzna na ich widok próbowała uciekać, a następnie ukryć w krzakach, kładąc się na ziemi. W rozmowie z policjantami od razu przyznał się do winy i próbował przekonać ich, żeby go puścili – relacjonuje policjantka. – Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy w policyjnej bazie danych osobowych podanych przez mężczyznę, okazało się, że umieszczone tam zdjęcie przedstawia kogoś innego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że jest to 34-latek z powiatu otwockiego, poszukiwany celem odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – kradzież z włamaniem. 

Funkcjonariusze „namierzyli” też drugiego ze sprawców, właściciela pojazdu – 19-latka z pow. nowodworskiego. Młody mężczyzna został zatrzymany następnego dnia przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

/Płońsk w Sieci/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.