Dzieci podzieliły się opłatkiem z policjantami na granicy

Wigilia to czas spędzony w gronie bliskich. To ciepła atmosfera, czas w którym zapominamy o wszelkich sporach i konfliktach, aby cieszyć się świętami. Ten czas kojarzy się również z zastawionym suto stołem ulubionymi potrawami i śpiewaniem kolęd. Jest to również czas wielu tradycji, które kultywowane są w naszych domach.

Tak też było w klasie 2c z Zespołu Salezjańskiego w Sokołowie Podlaskim, gdzie zostało zorganizowane spotkanie klasowe, podczas którego dzieci symbolicznie uczciły Wigilię. W czasie spotkania poruszano także obecną sytuację na granicy. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w informacje o policjantach, żołnierzach, czy też funkcjonariuszach Straży Granicznej, którzy pełnią obecnie służbę na granicy. Uczniowie, z symbolicznym opłatkiem pojechali na posterunek blokadowy znajdujący się w Frankopolu, który graniczy z powiatem siemiatyckim, gdzie wprowadzono czasowy zakaz przebywania ze względu na położenie w strefie przygranicznej, by poczęstować makowcem pełniących tam służbę policjantów.

W ten sposób dzieci chciały podziękować funkcjonariuszom za poświęcenie i trudy służby. Policjanci z OPP w Krakowie, którzy w tym dniu pełnili służbę przekazali podziękowania dzieciom i wdzięczność za pamięć i docenienie ich służby.

Autor: sierż. Aleksandra Borowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.