Dzielnicowi spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie

„Świadome dziecko jest bezpieczniejsze” w myśl tej zasady pułtuscy dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami z Pułtuska, Pniewa i Obrytego. Podczas wspólnej zabawy funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego, wskazali w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię i jak się zachowywać podczas wycieczki.

Wspólna zabawa, pod okiem opiekunów i policjantów połączona była z przypomnieniem dzieciom o zagrożeniach czyhających w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali również informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w domu i na podwórku. Rozmawiali też o tym, jak się zachować w trakcie grupowej wycieczki, wskazywali sytuacje w jakich uczniowie powinni wykazać szczególną ostrożność i słuchać poleceń opiekuna.

Dzieci korzystając z plansz edukacyjnych przypomniały sobie dlaczego światło czerwone oznacza STOP a zielone IDŹ, tłumacząc jednocześnie, że sygnał ŻÓŁTY ostrzega o niebezpieczeństwie. W myśl przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym policjanci opowiedzieli wszystkim uczestnikom spotkania jak prawidłowo i bezpiecznie powinny być przewożone dzieci. Wszyscy wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe, dzieci dowiedziały się kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych.

Policjanci wytłumaczyli dzieciom kto to jest osoba nieznajoma i jak należy się zachować podczas spotkania z taką osobą. Mundurowi omówili z dziećmi jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę. A na koniec przypomnieli wszystkim o noszeniu odblasków, które bezwzględnie powinny znaleźć się na odzieży wierzchniej przedszkolaków, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi.

Każde takie spotkanie wywołuje wiele refleksji i dyskusji z dziećmi. Dziękujemy za spotkanie i miłą atmosferę!
Pamiętajmy! Świadome dziecko jest bezpieczniejsze.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.