niedziela, 24 października 2021

Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego z zakazem

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 28-letni obywatel Ukrainy. W niedzielny poranek został on zatrzymany przez nowodworskich dzielnicowych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę (21.03) przed godz. 10:00 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, na ul. Okunin podjęli kontrolę drogową osobowego opla. Od początku podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może być pijany. Po rozpoczęciu interwencji mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Siedzący za kierownicą 28-latek próbował najpierw wmówić funkcjonariuszom, że posiada prawo jazdy, tylko zostawił je w domu. Okazało się to nieprawdą. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że obywatel Ukrainy ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez grójecki sąd i obowiązujący do października 2024 roku.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało, że jest on pijany. W wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jak również zarzut kierowania pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha


Nasi partnerzy