Dzielnicowy uratował bezdomnego przed zamarznięciem

Natychmiastowe działania dzielnicowego – sierż. szt. Marcina Szurowskiego z Posterunku Policji w Repkach oraz pracowników GOPS-u w Bielanach doprowadziły do uratowania bezdomnego 70-latka, który koczował w szopce na drzewo.

Dobre rozeznanie terenu i mieszkańców, to definicja dobrego dzielnicowego. Dzięki połączeniu tych cech policjant piastujący to stanowisko może realnie pomagać mieszkańcom swojego rewiru, wtedy gdy tego potrzebują. Tak też było w miniony czwartek (7.12), kiedy to sierż. szt. Marcin Szurowski dzielnicowy pełniący służbę w Posterunku Policji w Repkach uchronił 70-letniego mężczyznę przed zamarznięciem. Dzielnicowy uzyskał informacje, że na terenie gminy Bielany może znajdować się osoba bezdomna potrzebująca wsparcia i pomocy innych. Wraz z pracownikiem GOPS-u w Bielanach policjant pojechał, aby zweryfikować niepokojącą informację. Niestety obawy dzielnicowego potwierdziły się. Podczas poszukiwań ujawnił on 70-letniego mężczyznę, który od jakiegoś czasu koczował w szopce na drewno znajdującej się na terenie prywatnej posesji.

Z uwagi na ujemne temperatury na zewnątrz istniało realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny. Dzielnicowy wraz z urzędnikiem natychmiast udzielili pomocy potrzebującemu. Mężczyzna został przetransportowany do placówki oferującej pomoc osobom bezdomnym na terenie powiatu sokołowskiego.

Funkcja dzielnicowego jest niezwykle odpowiedzialna, jednak pozytywne zakończenia takich zadań są niewątpliwie wielką satysfakcją dla policjantów pełniących tą rolę i motywacją do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Przypominamy, że w Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego działa bezpłatna, całodobowa linia telefoniczna (tel. 987), gdzie można otrzymać informację o placówkach pomocowych dla osób bezdomnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.