Dzień Strażaka w Sochaczewie

20 maja w Sochaczewie miały miejsce uroczystości z okazji Dnia Strażaka. O godz. 9:40 strażacy i zaproszeni goście zebrali się przy ul. Staszica, gdzie z wieży strażnicy mł. asp. Tomasz Brodowicz odegrał na trąbce hejnał Sochaczewa, będący sygnałem do wymarszu do kościoła na mszę świętą.

Po mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem kapelana powiatowego strażaków ks. Zbigniewa Żądło zebrani udali się na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie odbył się uroczysty apel.

Apel rozpoczął się złożeniem przez dowódcę uroczystości kpt. Arkadiusza Ciechaniaka meldunku, który przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafał Zimochocki. Następnie odbył się przegląd pododdziałów oraz nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu narodowego.

Zgromadzonych gości przywitał Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie st. bryg. Maciej Bieńczyk, podsumowując działalność strażaków w minionym roku, jak również dziękując za otrzymywane wsparcie.

Podczas apelu wyróżniającym się strażakom wręczono medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. W trakcie uroczystości druhom OSP Antoniew wręczono także akt włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Następnie głos zabrali kolejno:
– Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki,
– Wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego Pan Adam Orliński,
– Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafał Zimochocki,
– Starosta Sochaczewski Pani Jolanta Gonta,
– Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Tkaczyk.

Podczas okolicznościowych przemówień padły słowa podziękowania dla strażaków za ich ofiarną służbę oraz życzenia bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczo-gaśniczych.

W uroczystym apelu uczestniczyło wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, a także sympatyków straży pożarnej. Uroczystość uświetnił występ orkiestry z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słubic, a także wystawa fotografii przedstawiających służbę sochaczewskich strażaków autorstwa mł. bryg. Tomasza Fijołka.

Tekst: st. kpt. R. Krupa, zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.