Efekty działań radomskiej grupy realizacyjnej

W Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu funkcjonuje Grupa Realizacyjna. Policjanci pełniący służbę w ramach Grupy Realizacyjnej stanowią wsparcie dla codziennej służby patrolowo-interwencyjnej.

Grupy realizacyjne w komendach miejskich garnizonu mazowieckiego rozpoczęły działanie w lipcu 2021 roku. Grupa Realizacyjna funkcjonuje w strukturze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W skład grupy wchodzi 9 funkcjonariuszy. Policjanci pełniący służbę w ich ramach stanowią wsparcie dla codziennej służby patrolowo-interwencyjnej. Kierowani są do interwencji, w realizacji których niezbędne jest posiadanie specjalistycznego przeszkolenia i wyposażenia.

W ramach doskonalenia zawodowego funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej stale podnoszą swoje kwalifikacje. Biorą udział m.in. w szkoleniach z zakresu taktyki i technik interwencji oraz zatrzymywania i konwojowania niebezpiecznych przestępców, stosowania i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego czy podnoszenia sprawności fizycznej.

Od stycznia do połowy października 2023 roku policjanci z Grupy Realizacyjnej wylegitymowali blisko 2000 osób i przeprowadzili ponad 1000 interwencji. Zatrzymali 11 poszukiwanych, blisko 15 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, ponad 150 sprawców wykroczeń, a także ponad 40 osób posiadających narkotyki. Policjanci podejmowali także wiele interwencji dotyczących ratowania zdrowia i życia. Szybko reagowali również wtedy, gdy otrzymali informacje, że ktoś chce popełnić samobójstwo.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.