Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

14 maja 2022 roku w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem eliminacji był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Mazowieckiego we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Warszawie.

Eliminacje rozpoczęły się od uroczystej zbiórki, w której udział wzięli uczestnicy eliminacji, ich rodzice i opiekunowie, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oraz zaproszeni goście.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski przywitał uczestników eliminacji i życzył im jak najlepszych wyników oraz awansu do szczebla centralnego. Podkreślił również, że Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to konkurs z długą tradycją, a młodzież podejmująca się wyzwania wzięcia w nim udziału, zawsze wykazuje się dużą wiedzą.

Eliminacje, w imieniu Prezesa Zarządu OW ZOSP RP województwa mazowieckiego druha Zbigniewa Gołąbka, otworzył druh Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego.

Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbywały się w trzech grupach wiekowych. Najpierw młodzież rywalizowała ze sobą w teście pisemnym. Jego wyniki wyłoniły po trzech finalistów z każdej grupy wiekowej. Finałowe rozgrywki odbyły się w postaci testu ustnego, zawierającego po trzy pytania, w tym jedno zadanie praktyczne.

Do kolejnego szczebla – eliminacji krajowych – dostało się po dwóch finalistów z każdej z grup wiekowych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (klasy I-IV szkoły podstawowej):
– Jakub Połeć – pow. kozienicki – awans do kolejnego etapu,
– Wojciech Borkowski – pow. siedlecki – awans do kolejnego etapu,
– Bartłomiej Górlicki – pow. szydłowiecki;

II grupa wiekowa (klay V-VIII szkoły podstawowej):
– Błażej Woźniak – pow. zwoleński – awans do kolejnego etapu,
– Hubert Woźniak – pow. sochaczewski – awans do kolejnego etapu,
– Julia Żyłowska – pow. ostrowski;

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):
– Teofil Łaszewski – pow. pruszkowski – awans do kolejnego etapu,
– Szymon Marczak – pow. radomski – awans do kolejnego etapu,
– Zuzanna Janczewska – pow. kozienicki.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja, której przewodniczył mł. bryg. Radosław Kozicki Naczelnik Ośrodka Szkolenia w Warszawie KW PSP w Warszawie.
Skład komisji tworzyli:
– Zastępca Przewodniczącego komisji – mł. bryg. Dominik Chodowicz – Zastępca Naczelnika Ośrodka Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie,
– Sekretarz Komisji – mgr Paulina Merks – starszy specjalista w Wydziale Organizacji i Nadzoru KW PSP w Warszawie,

Eksperci: st. bryg. Marcin Konecki – Naczelnik Wydziału Kadr KW PSP w Warszawie i bryg. Grzegorz Kamiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Warszawie oraz pozostali członkowie komisji.

W pracach komisji konkursowej, z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego, uczestniczył Wiceprezes Zarządu druh Andrzej Wasilewski.


Podczas uroczystego zakończenia Prezes Zarządu Oddział Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego dh Zbigniew Gołąbek podziękował uczestnikom za rywalizację, zaangażowanie i wykazanie się fachową wiedzą. Podziękował również Pani Dyrektor Ewie Głuchowskiej za wsparcie przy organizacji turnieju i funkcjonariuszom KW PSP w Warszawie za dobrą współpracę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, a finalistom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Opracowanie: mgr Paulina Merks – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.
Zdjęcia: bryg. Andrzej Głowacki – Komenda Powiatowa PSP w Płońsku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.