Obecnie FlixBus oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do 22 krajów. W sezonie letnim firma rozszerza swoją sieć o szereg nowych połączeń, umożliwiając podróżnym z całej Polski odkrywanie Europy.
Wśród nowych tras znajdą się między innymi:
• Warszawa – Londyn
• Giżycko – Oldenburg
• Białystok – Mediolan
• Gdańsk – Rzym
• Zamość – Praga
• Lublin – Lyon
• Przemyśl – Haga
Zrównoważone podróże dla wszystkich
Z ponad 81 milionami pasażerów w 2023 roku, Flix oferuje zrównoważone i przystępne cenowo podróże, dostępne dla wszystkich.
– Łączymy ponad 250 miast w Polsce i zapewniamy bezpośrednie połączenia do ponad 300 miast zagranicą. Z naszych hubów w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Krakowie każdego dnia odjeżdża kilkadziesiąt zielonych autobusów. To właśnie rozbudowana oferta, uwzględniająca atrakcyjne ceny, dogodne rozkłady jazdy i komfortowe pojazdy, pozwala nam zachęcać podróżnych do wyboru bardziej przyjaznego dla środowiska środka transportu, jakim jest autobus. Tylko dobry produkt może spowodować, że zmiana sposobu podróżowania będzie możliwa. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na rynku w Polsce, Ukrainie i krajach Bałtyckich.
W 2023 roku Flix zapewnił regularne połączenia między ponad 5600 miejscowościami na czterech kontynentach, z czego jedna trzecia miała populację mniejszą niż 20 000 mieszkańców.
Milion ton CO2 unikniętych na całym świecie
Flix porównał emisje kilku rodzajów transportu i obliczył imponujące oszczędności CO2 przypadające na każdy kilometr przebyty przez pasażera w minionym roku. Zgodnie z analizą, ponad milion ton CO2 zostało unikniętych tylko w 2023 roku dzięki podróżnym, którzy skorzystali z usług Flixa na całym świecie zamiast innych środków transportu, takich jak samochód czy samolot.
Raport wskazuje, że pasażerowie FlixBus Polska zaoszczędzili ponad 108 000 ton CO2, korzystając z zielonych autobusów.
– Transport zbiorowy, jest kluczowy, aby sprawić by podróże stały się bardziej zrównoważone. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że podróżowanie autobusem jest aż o 80% mniej emisyjne niż podróże autem. A my idziemy dalej i będziemy redukować emisje jeszcze bardziej. Nasza strategia zakłada, że do 2040 roku pasażerowie będą mogli przemieszczać się zielonymi autobusami bezemisyjnie. – dodaje Leman.
W 2040 roku Flix będzie neutralny klimatycznie w Europie, w 2050 globalnie.
W ramach strategii dekarbonizacji Flix zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności węglowej w Europie do 2040 roku, a globalnie do 2050 roku. Firma ustaliła cele redukcji emisji przy użyciu metody Science Based Targets, aby oceniać swoje postępy w ramach naukowo uznanej struktury.
Do 2032 roku Flix wyznaczył sobie cel redukcji emisji gazów cieplarnianych generowanych bezpośrednio i pośrednio przez firmę, związanych z zużyciem energii elektrycznej, pary, ciepła lub chłodzeniem, oraz z zużyciem paliwa przez własny tabor o 54,6%. Dodatkowo, Flix dąży do zmniejszenia emisji generowanych przez floty partnerów na każdy kilometr przebyty przez pasażera o 40,9%.
Flix to globalny lider oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży poprzez usługi FlixBus i FlixTrain. Od 2013 Flix zmienia sposób podróżowania milionów pasażerów, a obecnie spółka oferuje swoje usługi w 42 krajach, docierając do ponad 5500 destynacji. FlixBus, jako pierwsza marka na polskim rynku autobusowym, zaoferował pasażerom możliwość rekompensaty śladu węglowego wytworzonego podczas przejazdu. Spółka regularnie testuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które napędzają zrównoważony rozwój – po wprowadzeniu do floty autobusów elektrycznych, w 2021 roku na drogach pojawiły się pierwsze autobusy zasilane biogazem. Celem Flix jest dążenie do osiągnięcia 100% neutralności emisyjnej.