Fundusze unijne pomogły w modernizacji kościoła p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu pn: ,,Ceglana skarbnica – konserwacja kościoła p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie”, którego partnerem jest miasto Żyrardów. Na zadanie to parafia pozyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 w wysokości ponad 995 tys. zł. Całkowity koszt projektu to blisko 1,6 mln zł.

Na uroczystym podsumowaniu prac remontowych obecni byli marszałek Adam Struzik i radny Mirosław Adam Orliński – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że środki z UE pomagają i sprawiają, że Mazowsze staje się coraz piękniejsze – mówił marszałek Adam Struzik. – Widać to także tutaj, w Żyrardowie, w którym możemy już podziwiać pięknie odnowione pinakle na wieżach kościoła Matki Bożej Pocieszenia. Ta inwestycja to bardzo dobry przykład wykorzystania środków unijnych na pielęgnowanie naszego dziedzictwa.

Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisano 13 sierpnia 2021 r. Jej sygnatariuszami byli marszałek Adam Struzik, przedstawiciele Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz władze miasta. Już 19 listopada 2021 r. proboszcz parafii, ks. dziekan Adam Bednarczyk, podpisał umowę z wykonawcą, co oznaczało rozpoczęcie prac remontowych zabytku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.