poniedziałek, 25 października 2021

Funkcjonariusz z ZK Siedlce zatrzymał kierowcę, który znajdował się pod wpływem alkoholu

Szybka reakcja i zdecydowanie funkcjonariusza siedleckiej jednostki penitencjarnej zakończyły niebezpieczną jazdę kierowcy będącego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, który chaotycznie wykonał manewr wyprzedzania miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i orzeczony dożywotnio zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Siedlcach sierż. Piotr Wierzman, na co dzień wykonujący obowiązki szefa kuchni, wykazał się wzorową postawą społeczną zatrzymując kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu. W dniu 8 stycznia br. prowadząc pojazd poza godzinami służby, w jednej z miejscowości położonej w Gminie Siedlce funkcjonariusz został wyprzedzony przez samochód osobowy. Kierowca wykonał manewr wyprzedzania w sposób chaotyczny i niebezpieczny. Prowadzenie pojazdu w sposób nienaturalny i ewidentnie stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego wzbudziło w funkcjonariuszu uzasadnione podejrzenie, iż kierujący może znajdować się w pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, dlatego też w bezpiecznym miejscu spowodował zatrzymanie samochodu osobowego. Od osoby prowadzącej pojazd wyczuwalna była woń alkoholu. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji.

Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Gminy Siedlce, który został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto osoba prowadząca pojazd posiadała orzeczony dożywotnio zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zdecydowanie i szybka reakcja funkcjonariusza Służby Więziennej uniemożliwiły dalszą jazdę kierowcy znajdującemu się pod wpływem alkoholu, co być może zapobiegło tragedii na drodze.

Sierż. Piotr Wierzman pełni służbę w tutejszym zakładzie karnym od 2011 r. Swoją karierę zawodową zaczynał w dziale ochrony. Od maja 2016 r. pełni służbę w dziale kwatermistrzowskim na stanowisku szefa kuchni.

Funkcjonariuszem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Zachowanie sierż. Piotra Wierzmana to doskonały przykład pożądanej w przestrzeni publicznej praworządnej postawy, która przyczynia się do budowania wzajemnego zaufania społecznego, a także budowania tegoż zaufania do formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna.


Nasi partnerzy