Funkcjonariusz z ZK Siedlce zwycięzcą Pucharu Polski w Kickboxingu

W dniach 18-20 czerwca 2021 r. na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu

Kickboxing to sport walki, w którym walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Wspomniana dyscyplina sportowa rozwija m.in. siłę, szybkość, wytrzymałość czy gibkość. Popularność kickboxingu systematycznie rośnie, a już wkrótce będzie jednym ze sportów olimpijskich.

Do zawodów przystąpiło niespełna 170 zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu oraz Polski Związek Kickboxingu. Oprócz żołnierzy w Kaliszu stawili się zawodnicy reprezentujący m.in. Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Policję czy Państwową Straż Pożarną.

W kategorii wagowej – 86 kg w formule K 1 zwyciężył funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach szer. Mateusz Pasiak. Zdobyty przez Mateusza Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu formuły K1 Rules / Senior [m] / -86 kg to kolejne potwierdzenie jego wysokiej formy i umiejętności sportowych.

Szer. Mateusz Pasiak pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. W wolnym czasie realizuje swoją pasję sportową trenując w Klubie Sportowym Gladiator Siedlce – kickboxing & muay thai. Mateusz nieustannie zaskakuje swymi umiejętnościami wszystkich sympatyków kickboxingu. W 2018r. zdobył tytuł Mistrza Polski Kickboxingu w Starachowicach na zasadach Oriental Rules w kategorii -86 kg, w 2019 r. zajął III lokatę w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg, w marcu 2020 r. zajął najwyższe miejsce na podium w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, we wrześniu 2020r. w Krynicy-Zdrój zajął III miejsce w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, natomiast w październiku 2020r. w Ełku wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski K1 Rules / Senior [m] / -86 kg i powołanie do kadry narodowej foruły K1 (86 kg). Rok 2020 Mateusz zakończył zdobyciem tytułu Mistrza Polski w kickboxingu formuły Oriental Rules / Senior [m] / -86 kg podczas Otwartych Mistrzostw Polski Oriental Kickboxing Juniorów i Seniorów zorganizowanych w Siedlcach.

Uprawianie sportów walki to idealny sposób na rozładowanie napięcia, które nieustannie towarszyszy funkcjonariuszom Służby Więziennej podczas realizacji obowiązków służbowych. Aktywność sportowa pozwala utrzymywać na wysokim poziomie kondycję fizyczną, która jest niezbędna podczas pełnienia służby w Służbie Więziennej i podlega systematycznej weryfikacji.

Tekst: por. Przemysław Turyk
Zdjęcia: por. Przemysław Turyk, szer. Mateusz Pasiak (archiwum prywatne)

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.