niedziela, 24 października 2021

Groził nożem. Zareagował policjant po służbie

Reagować tam, gdzie dzieje się krzywda drugiemu człowiekowi w służbie, czy w czasie wolnym. Taka zasada przyświeca każdemu policjantowi. Wiernością przysiędze policyjnej oraz odwagą wykazał się st. sierż. Ariel Mrozek z ostrołęckiego wydziału patrolowego. Policjant będąc na zakupach zauważył agresywnego mężczyznę, który awanturował się w rejonie jednego ze sklepów. Gdy agresor wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom policjant natychmiast zareagował i obezwładnił mężczyznę.

Policjant z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce st. sierż. Ariel Mrozek udowodnił że słowa przysięgi, którą ślubował, są dla niego ważne. Zareagował, tam, gdzie inni odwracali wzrok i nawet nie wezwali pomocy.

Funkcjonariusz czwartek wracając z zakupów zauważył, jak pod jednym ze sklepów w Ostrołęce mężczyzna ubliża osobom postronnym. O zdarzeniu telefonicznie powiadomił policjantów a sam zwrócił uwagę mężczyźnie, aby się uspokoił. Jednak ten odpowiedział agresją. W pewnej chwili młody agresor był bardzo pobudzony i agresywny z kieszeni wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom, wśród których były też dzieci.

Policjant bez wahania zareagował, najpierw wytrącił z jego ręki nóż, następnie użył wobec niego chwytów obezwładniających. Po przyjeździe patrolu na miejsce mundurowi zastali leżącego na chodniku obezwładnionego 21 – letniego mieszkańca gminy Goworowo, kilka metrów dalej znajdował się na chodniku nóż. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Policjanci przewieźli młodego agresora na komendę i osadzili w policyjnym areszcie, niebawem odpowie od za swoje postępowanie. Funkcjonariusz swoją postawą udowodnił, że bycie policjantem to służba, która trwa 24 godziny na dobę.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Nasi partnerzy