Grupa nieletnich kradła rowery w Ostrołęce

Sprawne działania policjantów z dwóch wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Kryminalnego i Prewencji doprowadziły do ustalenia sprawców kradzieży 4 rowerów o wartości kilku tysięcy złotych. Amatorami cudzej własności okazały się osoby nieletnie. Zwracajmy uwagę w jaki sposób nasze dzieci spędzają wolny czas.

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży z terenu Ostrołęki roweru. Sprawą zajęli się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego i Prewencji.W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w sprawę zamieszane mogą być osoby nieletnie. Dalsze ustalenia w tej sprawie, tylko potwierdziły podejrzenia policjantów.

Okazało się, że są to dwaj chłopcy w wieku 11 i 12 lat, jednak w trakcie dalszych czynności ustalono, że wraz z nimi kradzieży dokonywali jeszcze dwaj nieletni w podobnym wieku. Ich łupem padły 4 rowery o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione jednoślady.

Nieletni nie unikną odpowiedzialności, materiały z tej sprawy w najbliższym czasie zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby rozmawiali oni na powyższy temat ze swoimi dziećmi i interesowali się tym co w wolnym czasie robią ich dzieci.

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.