Inauguracja kampanii informacyjnej Programu „Rodzina 800+” na Mazowszu

15 lipca br. w Maciejowicach odbył się briefing prasowy, w trakcie którego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przedstawił założenia znowelizowanego Programu „Rodzina 800+” w województwie mazowieckim. Dobra sytuacja gospodarcza państwa pozwala zwiększyć wsparcie finansowe polskich rodzin, które od 1 stycznia 2024 r. otrzymają 800 zł. W wydarzeniu uczestniczyli również Posłowie na Sejm RP: Teresa Wargocka, Iwona Kurowska oraz Grzegorz Woźniak.

Inauguracja kampanii informacyjnej Programu „Rodzina 800+” na Mazowszu
Rodzina jest najważniejsza. Inwestycja w dzieci i młodzież, w ich rozwój, naukę, aktywność to dla rządu RP priorytet. Stąd Program Rodzina 800+, który jest skierowany do polskich rodzin. Każdy rodzic bez spełnienia dodatkowych warunków otrzyma świadczenie na swoje dziecko. To pomoże rodzicom zapewnić na przykład dodatkowe pozaszkolne zajęcia, które ułatwią lepszy start w przyszłość ich dzieciom – powiedział podczas inaugurującego briefingu Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

W ramach nowelizacji programu, od 1 stycznia 2024 roku, na każde dziecko do 18. roku życia będzie przeznaczone świadczenie wychowawcze w wysokości 800 zł miesięcznie zamiast dotychczasowych 500 zł. Świadczenie będzie wypłacane matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka – jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca/opiekuna faktycznego, opiekunowi prawnemu dziecka oraz dyrektorowi domu pomocy społecznej. Rodzic po narodzinach dziecka nadal będzie mieć 3 miesiące na złożenie wniosku do ZUS, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. To odpowiedź rządu, który dostosowuje wysokość wsparcia do obecnych potrzeb polskich rodzin.

Rządowy program „Rodzina 500+” był przełomem w polityce społecznej państwa. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. Od 1 lipca 2019 roku rząd objął wsparciem również pierwsze narodzone dziecko.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.