Jazda na „podwójnym gazie” udaremniona przez ITD

Prowadził 40-tonowy zestaw z ładunkiem, choć miał blisko 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei kierowca samochodu dostawczego „wydmuchał” 0,22 promila alkoholu. Obu kierujących zatrzymali do kontroli inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (5 września) rano, na krajowej „dwójce” i „dziewiątce” oraz ekspresowej „siódemce” i „ósemce”, inspektorzy mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie działań przebadali alkomatami przesiewowymi 408 kierowców autobusów oraz ciężarówek i samochodów dostawczych. Na krajowej „dziewiątce” w Radomiu, udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki należącej do polskiego przedsiębiorcy. W chwili zatrzymania 52-latek prowadził 40-tonowy zestaw z ładunkiem. Obywatel wschodniej narodowości miał 0,57 mg/l (ok. 1,2 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym czasie, na łączniku krajowej „pięćdziesiątki” z autostradą A2 (powiat miński), inny patrol ITD zatrzymał do kontroli kierującego samochodem dostawczym, który był w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. 44-latek „wydmuchał” 0,22 promila alkoholu. Obu kierowców i pojazdy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.