Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Jechał pijany i z narkotykami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który prowadził bmw w stanie nietrzeźwości. Ponadto w trakcie interwencji mundurowi znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Otwocku usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusze otwockiej drogówki patrolowali ulice miasta. Na ulicy Narutowicza zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. W chwili gdy 26-letni otwocczanin opuścił szybę, policjanci od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna prowadził auto mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Okazało się również, że przewoził znaczną ilość narkotyków. W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli woreczki foliowe z zawartością białej substancji. Wstępne badania wskazały, że zabezpieczony proszek to mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która wszczęła śledztwo. Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy przedstawił 26-latkowi zarzuty. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków, może mu grozić nawet 10 lat więzienia. Sąd weźmie pod uwagę również stan, w jakim mężczyzna kierował autem. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.