Jechała 108 km/h w terenie zabudowanym

Jazda z nadmierną prędkością jest szczególnie niebezpieczna na terenie zabudowanym. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 53-letnia kobieta, którą nawet przejście dla pieszych nie skłoniło do zdjęcia nogi z gazu.

W minionym tygodniu policjanci z ostrowskiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali Daniłówkę (gmina Małkinia Górna). Tam zauważyli seata jadącego z prędkością 108 km/h. Kierująca nie zwolniła nawet gdy dojeżdżała do przejścia dla pieszych. Auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. 53-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego straciła na 3 miesiące prawo jazdy, ponadto została ukarana 1500 zł mandatem oraz punktami karnymi.

Nadmierna prędkość niestety często kończy się tragicznie dla kierowcy lub innego uczestnika ruchu znajdującego się na drodze. Dlatego apelujemy o więcej rozsądku i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że mamy jedno życie i nie skracajmy go sobie brawurową jazdą.

Autor: mł. asp Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.