Jeden był poszukiwany, drugi posiadał narkotyki

Intuicja po raz kolejny nie zawiodła pułtuskich policjantów z wydziału prewencji. Funkcjonariusze pojechali na interwencję do miejscowości Świercze. Tam wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy według zgłoszenia mogli wcześniej być uczestnikami kolizji. Jak się okazało 16-latek posiadał narkotyki, a 29-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w nocy. Dyżurny pułtuskiej komendy został poinformowany, że na terenie posesji w Świerczach przebywa dwóch mężczyzn, którzy mogli brać udział w kolizji.

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jeden z nich, 29-latek, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Drugi, 16-latek posiadał narkotyki. Mężczyźni podczas przeprowadzanej interwencji byli bardzo pobudzeni i nerwowi, a ich wzrok był skierowany w kierunku pojazdu przy którym się znajdowali. Policjanci, widząc ich zachowanie, postanowili przeszukać pojazd. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli metalową puszkę z zawartością marihuany i wagę.

29-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Następnego dnia został doprowadzony do Zakładu Karnego. 16-latek za posiadanie narkotyków odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.