środa, 23 czerwca 2021

Junior odnalazł zaginionego, który przez 2 dni błąkał sie po lesie

Policyjny pies tropiący „Junior” odnalazł mężczyznę, który przez dwa dni błąkał się po lesie. Towarzyszył mu jego przewodnik mł.asp. Piotr Majewski z wydziału patrolowo- interwencyjnego Komendy Stołecznej Policji oraz st. sierż. Wioletta Domagała i post. Sebastian Lusawa. “Junior” w szeregach Policji i z sukcesami służbę pełni już piąty rok.

Ciężko chory 37- letni mężczyzna, nie mogący samodzielnie funkcjonować przez niemal dwie doby błąkał się po lesie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Jeden z patroli zaangażowanych w poszukiwania w składzie st. sierż. Wioletta Domagała z posterunku policji w Zalesiu Górnym i post. Sebastian Lusawa odnaleźli część garderoby zaginionego. Wówczas decyzją oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, do działań poszukiwawczych włączony został mł.asp. Piotr Majewski wraz z “Juniorem” psem do zadań patrolowo- tropiących. “Junior” natychmiast podjął trop. Po przebyciu kilku kilometrów w trudno dostępnym terenie leśnym, odnaleziono zaginionego mężczyznę.

Wezwaną na miejsce karetką pogotowia ratunkowego, został on przewieziony do jednego ze szpitali.

“Junior” oraz policjanci wykazali się zawodową czujnością i profesjonalizmem. Nasz “Junior” służbę w wydziale wywiadowczo- patrolowym pełni już od pięciu lat. Jest wyróżniającym się „funkcjonariuszem” w 2018 roku podczas stołecznego finału Kynologicznych Mistrzostw Policji wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Piotrem Majewskim zajął I miejsce. Cieszymy się, że pies Junior jest w naszych policyjnych szeregach.

nadkom. Jarosław Sawicki


Nasi partnerzy