sobota, 23 października 2021

Kierowca ciężarówki z 2 promilami

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów doszło do zatrzymania kierowcy ciężarowego dafa, który wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek rano dyżurny zwoleńskiej policji otrzymał informację od anonimowej osoby, o kierowcy ciężarowego dafa wraz z naczepą poruszającego się drogą krajową nr 12. Zgłaszający podejrzewała, że kierujący jadący w kierunku Zwolenia może być pod wpływem alkoholu. Informację szybko potwierdzili policjanci, którzy zatrzymali w Zwoleniu na ul. Aleja Jana Pawła II pojazd. Jak się okazało, kierujący blisko 40-tonową ciężarówką 61-letni mieszkaniec pow. opatowskiego miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z Litwy miał do przejechania jeszcze 200 km, a na drodze było ślisko i panował bardzo duży ruch. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję o podejrzeniu pijanego kierowcy. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że brak reakcji na pijanych kierowców może kosztować kogoś życie.

Autor: asp. Krzysztof Gregorczyk


Nasi partnerzy