Kierujący 15-latek bez uprawnień trafił do szpitala

15 letni kierujący quadem nie mając uprawnień do kierowania doprowadził do zdarzenia drogowego. W wyniku poniesionych obrażeń nieletni kierujący trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 12 listopada w miejscowości Laski (gm. Łochów). Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 15-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego jeździł quadem po drodze gruntowej. W pewnym momencie nieletni kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, po czym wywrócił się na bok. W wyniku poniesionych obrażeń chłopiec trafił do szpitala.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd nie posiadał wymaganego badania technicznego w związku z powyższym funkcjonariusze byli zobligowani do zatrzymania dowodu rejestracyjny. Dodatkowo 15 latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz sprawę dokładnie zbadają policjanci, którzy następnie przekażą sprawę do sądu rodzinnego.

Pamiętajmy, quad, czy motorower to coraz bardziej popularny pojazd. Jest chętnie fundowany w formie prezentów dla dzieci. Kupno tego kosztownego podarunku wymaga jednak przemyślenia. Rodzice nie zdają sobie sprawy, jak duże zagrożenie mogą nieść ze sobą takie pojazdy i kupują je nawet kilkuletnim dzieciom, nie zwracając uwagi na brak uprawnień, czy też kasku ochronnego.

Takie zachowanie nie można nazwać inaczej jak skrajną nieodpowiedzialnością. Pamiętajmy, że aby doszło do tragedii na takim pojeździe, jak skuter czy quad, wcale nie trzeba jechać szybko.

Osoba nie posiadająca uprawnień, a więc nieznająca przepisów ruchu drogowego wystarczy, że nie zastosuje się do jakiekolwiek znaku może zostać sprawcą tragicznego zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że ułamek sekundy decyduje o tragedii.

st. sierż. Rafał Bałdyga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.