Kieszonkowcy na płońskim targowisku

W niedziele (10.12) na targowisku miejskim przykra sytuacja przydarzyła się dwóm mieszkankom powiatu płońskiego. Kieszonkowiec lub kieszonkowcy, wykorzystując nieuwagę 50 i 69-latki wyjęli z ich z torebek portfele z dokumentami i pieniędzmi. Torebki kobiety nosiły przewieszone przez ramię i zasunięte na suwak. Nie wiedzą nawet, w którym momencie padły ofiarą kieszonkowców.

W związku z tymi kradzieżami apelujemy do wszystkich osób robiących zakupy na różnego rodzaju targach, czy w supermarketach o ostrożność. Podczas robienia zakupów pilnujmy cennych rzeczy. Panie najlepiej, aby nosiły swoje torebki zawsze zasunięte, z przodu, blisko ciała. Natomiast Panowie powinni nosić portfele i telefony w wewnętrznych kieszeniach odzieży, a nie tylnej kieszeni spodni.

Pamiętajmy, że w przypadku zgubienia dokumentów w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego należy ten fakt zgłosić w urzędzie, który wydał ten dokument. Uchroni to nas przed przykrymi konsekwencjami finansowymi np. w postaci zaciągniętej pożyczki przez inne osoby.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.