Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Kolejne działania południowopraskiej samochodówki

Policjanci z południowopraskiej samochodówki we współpracy ze stołecznymi funkcjonariuszami oraz przy wsparciu specjalistów z zakresu badań mechanoskopijnych Straży Granicznej przeprowadzili działania w okolicach Łodzi. Zatrzymali 31-latka podejrzanego o paserstwo. Policjanci zabezpieczyli liczne części i podzespoły samochodowe, które jak wskazują już wstępne ustalenia, pochodzą z kradzionych w Polsce i za granicą co najmniej 15 samochodów. Zatrzymany usłyszał zarzut, odpowie za paserstwo.

Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością samochodową cały czas na bieżąco pozyskują i weryfikują informacje, analizują zdarzenia i poszerzają swoją wiedzę na temat środowiska przestępczego związanego z kradzieżami pojazdów. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy w swoje zdania możliwa była kolejna realizacja sprawy, zabezpieczenie części oraz podzespołów samochodów, a także kolejne zatrzymanie i zarzuty dla podejrzanego. Tym razem policjanci zorganizowali działania w okolicach Łodzi we współpracy ze stołeczną samochodówką oraz przy udziale specjalistów z zakresu badań mechanoskopijnych Straży Granicznej.

Na jednej z posesji, gdzie mieścił się warsztat samochodowy policjanci zatrzymali ustalonego 31-latka, który miał trudnić się skupowaniem i handlem kradzionymi autami i ich częściami. Po przeszukaniu terenu oraz pomieszczeń znajdujących się na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli silniki samochodowe, części i podzespoły, między innymi skrzynie biegów i moduły elektroniczne, które najprawdopodobniej zostały uzyskane w wyniku czynu zabronionego. Biegli z zakresu mechanoskopii już we wstępnej ocenie wskazali, że co najmniej 15 elementów pochodzi ze skradzionych samochodów zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wszystkie części zostały zabezpieczone. Mężczyzna trafił do policyjnej celi w komendzie w Łodzi. Tamtejsi śledczy na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili mu zarzut, odpowie za paserstwo.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.