Kolejne uratowane życie

Dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu policjantów z różnych jednostek szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego groził, że targnie się na życie. Mężczyzna został odnaleziony przez ciechanowskich policjantów niespełna dwie godziny od przyjęcia zawiadomienia. Trafił pod opiekę lekarską.

W minioną środę (12.06) ciechanowscy policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie o trwających poszukiwaniach mieszkańca powiatu kętrzyńskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w nieznanym kierunku, grożąc, że targnie się na życie. Mundurowi z kętrzyńskiej komendy ustalili, że zaginiony mężczyzna może przebywać na terenie powiatu ciechanowskiego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie natychmiast przekazał informację patrolom pełniącym służbę.

Dzięki szybkiej reakcji oraz zaangażowaniu, mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego już po kilku minutach zauważyli mężczyznę odpowiadającemu podanemu rysopisowi na ul. Mławskiej w Chruszczewie. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to zaginiony. Został przekazany pod specjalistyczną opiekę lekarską.

Na szczęście funkcjonariusze zdążyli z pomocą na czas i kolejny raz, w wyniku ich skutecznych działań, udało się ocalić ludzkie życie.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Wielu tragedii można uniknąć, wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że osoba z naszego otoczenia jest przygnębiona, zapytajmy, jak możemy jej pomóc, uczulmy jej bliskich na problem, okażmy troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie oraz zdrowie tej osoby może być zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i postarajmy się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.