Kolejne zatrzymania w sprawie żuromińskiej. Zabezpieczono około 12 tys. tabletek leków opioidowych

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Kielcach realizując czynności procesowe w śledztwie dotyczącym m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości plastrów z fentanylem na terenie Żuromina, we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim dokonali zatrzymania w Ostrowcu Świętokrzyskim kolejnych trzech osób – dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat oraz 34-letniej kobiety. Są oni podejrzani o wprowadzanie do obrotu w formie wysyłkowej w celu uzyskania korzyści majątkowej leków z grupy opioidów i innych. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych jedna z zatrzymanych osób była tzw. dostawcą plastrów z fentanylem i innych leków opioidowych dla głównego podejrzanego w tej sprawie ,,Ducha” z Żuromina. Policjanci zabezpieczyli kilkaset opakowań leków opioidowych zawierających około 12 tys. tabletek.

W wyniku intensywnych działań mazowieckich policjantów ustalono kolejne osoby zajmujące się nielegalną sprzedażą leków psychotropowych. Z ustaleń wynikało, że zajmują się one dystrybucją tych środków na terenie całego kraju oraz za granicę.

W trakcie przeszukań w kilku wytypowanych miejscach, w tym jednym służących jako magazyn, na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzono przeszukania i zabezpieczono znaczne ilości leków tj. kilkaset opakowań środków opioidowych m.in. systemy plastrów transdermalnych morfinowych, oxykontinu, klonozepanu, xanaxu, bunondolu, estazolamu, lorafenu i innych oraz laptop, telefony komórkowe, różnego rodzaju zapiski świadczące o podejrzewanym procederze, jak i gotówkę w kwocie około 30 tysięcy złotych. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych jedna z zatrzymanych osób była tzw. dostawcą plastrów z fentanylem i innych leków opioidowych dla głównego podejrzanego w tej sprawie ,,Ducha” z Żuromina. O tym pisaliśmy tutaj.

W środę (23.10) osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie zostały im przedstawione zarzuty dotyczące działania wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy, bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego prowadzenia wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych w postaci leków opioidalnych nieustalonym na chwilę obecną osobom i tym samym udzielanie tym osobom w drodze sprzedaży wysyłkowej i bez przepisu lekarza nieustalonej ilości określonych leków, czyniąc sobie z powyższego stałe źródło dochodu tj. o czyn z art. 127a ust.2 ustawy prawo farmaceutyczne i art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 11 par 2 kodeksu karnego w zw. z art. 12 k.k. i w zw. z art. 65 par 1 k.k.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zabezpieczające w postaci dozorów policyjnych oraz zakazu opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na kolejnych etapach śledztwa będą sprawdzane kanały dystrybucji leków odbywające się poza legalną siecią, przepływy środków finansowania tego procederu i osób z tym związanych. Sprawę wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

asp. Marcin Sawicki/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.