wtorek, 28 września 2021

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez nowodworską drogówkę

W weekend policjanci nowodworskiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości kierowali pojazdami, doprowadzając do zdarzeń drogowych. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór 8 sierpnia br. policjanci wydziału ruchu drogowego w Nowym Dworze Mazowieckim udali się na zdarzenie drogowe do Siennicy w gminie Nasielsk. Na miejscu okazało się, że kierujący citroenem berlingo na ul. Sikorskiego uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu wyszło na jaw, że kierujący pojazdem obywatel Ukrainy ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 35- latek został przez mundurowych zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd odholowano. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, dochodzeniowiec przedstawił podejrzanemu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo, którego się dopuścił, sąd może skazać go na karę 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie w Lorcinie gm. Nasielsk doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący bwm Ukrainiec, jadąc od Dębego w kierunku Nasielska stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Przybyli na miejsce policjanci nowodworskiej drogówki wyczuli alkohol od 25-latka, który siedział za kierownicą bmw. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty karne, za które sąd może skazać go na karę 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, jak również o odpowiedzialność i rozsądek. Nie wsiadajmy za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. Taka lekkomyślność może doprowadzić nawet do utraty życia.

st. asp. Joanna Wielocha


Nasi partnerzy