Kolejni poszukiwani w rękach płońskich policjantów

Policjanci z Radomia oraz Płońska zatrzymali 25-latka poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku. Ma na swoim „koncie” oszustwo, kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. Do więzienia trafi też 39-latek, którego za jazdę w stanie nietrzeźwości poszukiwał Sąd Rejonowy w Płońsku. Został zatrzymany przez płońskich kryminalnych na strychu domu, gdzie zabarykadował się przed policjantami.

Policyjni „poszukiwacze” zajmują się odnajdywaniem osób zaginionych, a także poszukiwanych, ukrywających się przed organami ścigania. Czynności realizują nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale całego kraju, współpracując między innymi z funkcjonariuszami z innych jednostek. W ostatnich dniach w ich ręce wpadło dwóch poszukiwanych listami gończymi, w tym ukrywający się w Gdańsku 25-latek. W Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu pracuje kilku policjantów. Trafili tu, bo byli najlepsi. Podobnie, jak do Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy. Można powiedzieć, że są fachowcami w tym, co robią.

W ostatnim czasie „poszukiwacze” z Płońska prowadzili czynności w oparciu o precyzyjne informacje funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Według policjantów z Radomia i Płońska, w jednym z mieszkań znajdującym się na dużym gdańskim blokowisku, miał się ukrywać 25-latek poszukiwany listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, gdy wychodził z obserwowanego mieszkania. Nie krył on swojego zaskoczenia na widok policjantów. Przyznał, że co jakiś czas zmieniał miejsce swojego pobytu, a w Gdańsku miał zostać jeszcze tylko kilka dni. Trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku. Mężczyzna ma na swoim koncie oszustwo, kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków.

Drugi poszukiwany listem gończym „namierzony” został przez policjantów z Płońska w jednej z miejscowości na terenie gm. Załuski. Gdy policjanci weszli na teren posesji, gdzie miał przebywać i zaczęli rozmawiać z mieszkającymi tam osobami, 39-latek akurat wyszedł z jednego z budynków. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił się do ucieczki, wbiegł po schodach na strych domu i tam się zabarykadował. Nie miał jednak szans z „poszukiwaczami”. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego. Odbędzie tam karę 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. List gończy za 39-latkiem wydał Sąd Rejonowy w Płońsku.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.