piątek, 14 maja 2021

Kolejny areszt za wyłudzenie sprzętu RTV

To ciąg dalszy sprawy z końca kwietnia. Wtedy to pułtuscy policjanci zrealizowali pierwsze zatrzymania – dwóch mężczyzn w wieku 29

To ciąg dalszy sprawy z końca kwietnia. Wtedy to pułtuscy policjanci zrealizowali pierwsze zatrzymania – dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy oszukali jedną z firm telekomunikacyjnych na blisko 20 tys. zł. Zawierali umowy podszywając się pod pokrzywdzonych i pobierali na nich sprzęt elektroniczny. W środę zatrzymany został trzeci podejrzany, 35-letni mieszkaniec Płońska. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Realizując posiadane materiały policjanci z wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy, ustalili, że na terenie Pułtuska ma dochodzić do wyłudzeń sprzętu RTV. Przestępcy mieli to czynić na podstawie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zakupów ratalnych telefonów komórkowych. Podszywając się pod pokrzywdzonych, których dane widniały na fakturze. W ten sposób chcieli zapewnić sobie anonimowość.
Pod koniec kwietnia, na gorącym uczynku, podczas przekazania zamówionego sprzętu, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Sprawcami okazali się 29-letni mieszkaniec Legionowa i 36-latek z Płońska.

W minioną środę, na terenie powiatu działdowskiego pułtuscy policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec 35-letniego mieszkańca Płońska środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze ustalają ilości zawartych fikcyjnych umów i osoby pokrzywdzone, do których trafiały faktury z prośbą o natychmiastowe uregulowanie zapłat.

podkom. Milena Kopczyńska


Nasi partnerzy