Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Koryto Narwi miejscem ćwiczeń żołnierzy Obrony Terytorialnej

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej nie ustają w podnoszeniu swoich umiejętności zarówno bojowych jak i przeciwkryzysowych. W miniony weekend w Pułtusku ćwiczyli na obu tych płaszczyznach.

W niedzielę szkolenie w stałym rejonie odpowiedzialności odbyli żołnierze ochotnicy służący w kompanii saperów z Ciechanowa, wchodzącej w skład 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Saperzy ćwiczyli w okolicach mostu wyszkowskiego, na nadbrzeżu rzeki Narew.

Żołnierze szkolili się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to reagowanie przeciwkryzysowe. W tym zakresie ćwiczyli rozwinięcie oraz eksploatację pompy wody wysokiej wydajności. Druga płaszczyzna to szkolenie zgodnie z bojowym przeznaczeniem, w ramach którego żołnierze ćwiczyli przeprawę przez rzekę Narew z użyciem łodzi saperskiej płaskodennej, ustawienie pojedynczej miny przeciwpancernej, przygotowanie i ustawienie sieci ogniowej wybuchowej, rozpoznanie inżynieryjne drogi przy użyciu wykrywaczy min oraz rozwinięcie polowej elektrowni oświetleniowej – podsumowuje por. Rafał Rogala, dowódca kompanii saperów.

Szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności, którym dla żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady obrony terytorialnej jest północna część województwa mazowieckiego, już na stałe wpisały się w system szkolenia. Dla żołnierzy obrony terytorialnej znajomość terenu jest podstawą sukcesu prowadzonych przez nich działań czy to w czasie pokoju czy to w czasie kryzysu. Wykorzystywanie do szkoleń terenów nie będących obiektami wojskowymi pozwala na prowadzenie szkoleń w realnych warunkach co tez wpływa na większy realizm ćwiczonych elementów.

Zostań jednym z nas i razem z nami buduj systemu bezpieczeństwa naszego kraju!
Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl), który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/

Kolejne szkolenie, zarówno dla nowych ochotników jak i rezerwistów z rejonu północnego Mazowsza rozpocznie się 13 maja w Ciechanowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.