wtorek, 27 lipca 2021

Kościół Ducha Świętego i klasztor paulinów zamknięte do odwołania

Warszawscy paulini powiadomili wieczorem 5 października, że u o. Krzysztofa Wendlika – przeora klasztoru oo. paulinów w Warszawie zdiagnozowano obecność wirusa SARS COVID 19. “Prosimy osoby, które miały w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z o. Przeorem o podjęcie właściwych procedur sanitarnych” – apelują zakonnicy.

Zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym u o. Krzysztofa Wendlika – przeora klasztoru OO. Paulinów w Warszawie zdiagnozowano obecność wirusa SARS COVID 19. Tym samym prosimy osoby, które miały w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z o. Przeorem o podjęcie właściwych procedur sanitarnych. Informujemy, iż do odwołania został zamknięty klasztor oraz kościół. Wszystkie zamówione Msze św. będą odprawione przez Ojców w wyznaczonych dniach.

Kościół Ducha Świętego przy ul. Długiej w Warszawie jest diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. To właśnie przy tej świątyni w 1987 r. powstało Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jednak najbardziej znany jest mieszkańcom stolicy, gdyż od ponad trzystu lat z tej świątyni wyrusza co roku Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.


Nasi partnerzy