Kradli przewody telekomunikacyjne

Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn (22 i 27 lat) podejrzanych o kradzieże kabli telekomunikacyjnych na terenie powiatu grójeckiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Kradzieży kabli, za które mogą odpowiedzieć, było bowiem naprawdę wiele. Wstępnie oszacowano, że wynikające z nich straty mogą sięgać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzn zatrzymano po tym, jak w minioną niedzielę, w nocy usiłowali ukraść przewody pod Mogielnicą.

W nocy grójeccy policjanci otrzymali zgłoszenie od administratora linii telekomunikacyjnej informujące o próbie kradzieży kabla ze studzienki w Kaplinie pod Mogielnicą. Natychmiast na miejsce skierowano mundurowych z Grójca, którzy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn oraz ujawnili narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów z Mogielnicy pozwoliły na postawienie mężczyznom kilku zarzutów. Okazało się, że w ubiegłym roku ośmiokrotnie kradli kable telekomunikacyjne na terenie gminy Mogielnica i Błędów.

22-letniemu mieszkańcowi gminy Grójec i 27-letniemu mieszkańcowi gminy Promna grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.