piątek, 16 kwietnia 2021

Krew dla Natalii – akcja krwiodawstwa w Zakładzie Karnym w Płocku

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Płocku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpoczęli kolejny rok uczestnictwa w akcjach honorowego oddawania krwi.

7 stycznia 2020 roku do jednostki przybył mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Przedsięwzięcie tym razem pod hasłem „Krew dla Natalii” zostało zadedykowane 6 letniej dziewczynce – kuzynce funkcjonariusza płockiej jednostki, która zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

U 6-letniej Natalki lekarze zdiagnozowali ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przed dziewczynką długa i trudna walka o dojście do zdrowia. Rodzice Natalki za pomocą grup społecznościowych proszą wszystkich ludzi dobrego serca o oddanie krwi, która będzie potrzebna w trakcie walki ich dziecka z ciężką chorobą.

Będziemy potrzebować krwi dla Natalii. Bardzo prosimy każdego, kto może, o oddanie krwi. Trzeba przy oddaniu powiedzieć, że dla Natalii Kurkowskiej Oddział VI Hematologia i Onkologia Dziecięca Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi – Uniwersyteckie Centrum Pediatrii – prosi mama Natalki.

Funkcjonariuszom płockiej jednostki penitencjarnej to wystarczyło, aby błyskawicznie zorganizować zbiórkę krwi. Do akcji przystąpiło 35 osób, z czego 27 oddało krew, pozyskując 12 150 ml cennego leku. Często impulsem do oddawania krwi staje się choroba bliskiej osoby. Krew do ratowania życia bardzo często jest niezbędna, stąd pojawiające się apele o pilne oddawanie krwi dla konkretnej osoby. Zapotrzebowanie na krew nie ustaje, dlatego warto dołożyć coś do puli i zwiększyć tym samym szanse drugiej osoby na powrót do zdrowia.

Dziękując za gest honorowych dawców, mamy nadzieję że zainspirują kolejne osoby do włączenia się w następną zbiórkę.

Tekst : mjr Marlena Kubera
Foto : st. sierż. sztab. Ronald Rybiński


Nasi partnerzy