czwartek, 13 maja 2021

Krok od tragedii na przejściu dla pieszych w Płocku

W zaledwie 24 godziny od otrzymania zgłoszenia płoccy policjanci ustalili kierującego pojazdem, który swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla życia dzieci znajdujących się na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara grzywny nawet 5 tyś. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęło zgłoszenie wraz z materiałem video, dotyczące poważnego wykroczenia, którego dopuścił się kierujący volkswagenem w Płocku na ul. Kolegialnej. Na zarejestrowanym nagraniu udostępnionym przez Komunikację Miejską w Płocku, widać jak kierujący volkswagenem omija pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie jezdni w celu ustąpienia pierwszeństwa dzieciom znajdującym się na przejściu i z impetem przejeżdża przez przejście. Kilkanaście centymetrów dzieliło od tragedii.

Policjanci podjęli zdecydowane działania, aby jak najszybciej zatrzymać pirata drogowego, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia uczestników ruchu drogowego. Chodź droga do ustalenia danych kierującego tym pojazdem nie była prosta, policjanci krok po kroku analizowali historię pojazdu i docierali do ewentualnych jego właścicieli. Determinacja mundurowych doprowadziła do ustalenia kierującego volkswagenem. Był nim 28-letni obywatel Ukrainy, który już w piątkowe popołudnie usłyszał w płockiej komendzie zarzut, za który grozi mu kara grzywny do 5 tyś. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia, za które policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.


Nasi partnerzy