wtorek, 03 sierpnia 2021

Krwawy finał nocnej libacji

Wyszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ciężkie uszkodzenie ciała swojego kolegi „od kieliszka”. 43-latek już usłyszał zarzut. Grozi mu do

Wyszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ciężkie uszkodzenie ciała swojego kolegi „od kieliszka”. 43-latek już usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem, tuż po suto zakrapianej biesiadzie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny na terenie gminy Brańszczyk. Na miejsce natomiast udali się policyjni śledczy oraz karetka pogotowia. Policjanci przez kilka godzin zabezpieczali ślady oraz sporządzali dokumentację procesową. Ranny 39-latek z raną kłutą został przewieziony do szpitala. Kryminalni zatrzymali wszystkich uczestników libacji. Osoby te znajdowały się w stanie nietrzeźwości.

Zebrany materiał dowody pozwolił na przedstawienie 43-letniemu mieszkańcowi gminy Brańszczyk zarzutu ciężkiego uszkodzenia ciała ostrym narzędziem. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę więzienia do lat 5.

Autor: podkom. Damian Wroczyński


Nasi partnerzy