Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Kryminalni zatrzymali oszustów internetowych

Kryminalni z otwockiej komendy na terenie Warszawy namierzyli i zatrzymali 22 i 32-latka podejrzanych o szereg oszustw na szkodę mieszkańców województwa mazowieckiego. Mężczyźni nie płacili za zakupiony towar przedstawiając sprzedawcom fałszywe potwierdzenia przelewów. Następnie „kupiony towar” sprzedawali w lombardach i komisach. Usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

W marcu bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wpłynęły zgłoszenia od użytkowników różnych portali internetowych o tym, że padli ofiarami oszustów. Wiele mieszkańców województwa mazowieckiego straciło po kilka tysięcy złotych. Modus operandi był zawsze taki sam. Oszuści wyszukiwali w Internecie ogłoszenia dotyczące sprzedaży przedmiotów, a gdy dochodziło do spotkania z osobą sprzedającą i sfinalizowania transakcji, okazywali wygenerowane elektronicznie potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego. Niestety w żadnym wypadku pieniądze nie wpłynęły na konto pokrzywdzonego. Następnie nabyty towar sprzedawali w lombardach i komisach.

Policjanci z wydziału kryminalnego wykonali szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na ustalenie i zlokalizowanie mężczyzn mogących mieć związek z zaistniałymi zdarzeniami. 22 i 32-latek zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania na terenie Warszawy. Funkcjonariusze odzyskali też część przedmiotów, które powróciły do właścicieli.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 22 i 32 latkowi łącznie po 4 zarzuty dotyczące oszustw i fałszowania dokumentów. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstw. Może im grozić do 8 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, ustalani są kolejni pokrzywdzeni. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.